Jak jest teraz

Jak będzie

I Etap projektu

       Pomóż nam zrealizować I etap projektu jeszcze w tym roku! To właśnie TY możesz zmienić świat niepełnosprawnych dzieci na lepszy i sprawić, by ich dzieciństwo było szczęśliwe i piękne.

        Terapeutyczny ogród zmysłu smaku (ogród warzywny) przeznaczony jest do aktywnej hortiteriapii – terapii ogrodem. Dzieci będą w nim siały, sadziły i pielęgnowały rośliny (zioła, warzywa, owoce). Do wyznaczonych grządek prowadzić będą ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci z trudnościami w poruszaniu się. Część rabat będzie umieszczona na podwyższeniach umożliwiających dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Naturalne ogrodzenie stanowić będą drzewa i krzewy owocowe. Bezpośrednio po zerwaniu dzieci będą mogły spożywać i przetwarzać zebrane owoce i warzywa w znajdującej się na terenie ogrodu kuchni polowej.

Pergola porośnięta winogronem będzie naturalnym schronieniem przed słońcem w upalne dni. Odpoczynek i relaks umożliwi szeroka huśtawka, która znajduje się pod zadaszeniem. Ogród zmysłu smaku pozwoli dzieciom na aktywną obserwację zmian zachodzących w ogrodzie, związanych z porami roku. Systematyczne prace związane z uprawą warzyw i owoców dadzą dzieciom poczucie sprawczości, nauczą odpowiedzialności i dadzą satysfakcję ze zbiorów.

        W miejscu tym dzieci będą miały możliwość poznania i doświadczenia różnorodnych, nowych smaków.

I Etap 100%

Zebrane środki 64 000,00 zł

        Pomożesz? Każda, nawet najdrobniejsza wpłata lub pomoc rzeczowa. Przy budowie pierwszego etapu potrzebujemy:

  • kostkę brukową,
  • cement,
  • rośliny,
  • ziemię,
  • drewno,
  • itp.

Jeśli chcesz pomóc i przekazać materiał do budowy ogrodu smaku skontaktuj się z nami pod nr telefonu 734 450 715

        Spacer po ogrodzie zmysłu smaku.

Odtwórz wideo